Credit Union 'POMICH'

    Дозволю нагадати новим членам нашої кредитівки, що днем народження кредитної спілки "Поміч" НаУКМА є 20 червня 1995 року. Тобто, через 4 місяці нам виповниться 5 років. Фактично ж свою роботу кредитівка розпочала з осені 1997 року, поступово розвиваючись, набираючись досвіду і міцніючи. якщо в 1995 році нас було 53 особи, то на перше січня 1999 року Ц вже 167 осіб, а на перше січня 2000 року - 290 осіб. Тобто, протягом останнього року кредитівка зросла на 127 членів. Помісячне зростання показано на графіку № 1. Поповнення прибувало більш-менш рівномірно, і лише в жовтні відбувся певний сплеск. Він викликаний тим, що напередодні Всесвітного дня кредитних спілок, який святкується кожного щотретього тижня у жовтні, коштом спонсорів було оплачено вступ до спілки 19 осіб. як бачимо, стимул виявився непоганим і подібну практику, якщо спонсор не збідніє, можна буде застосувати і цієї осені.
   
    Наші активи також зросли, але не так помітно, як членство: з 24941 гривні першого січня 1999 року до - 29028 гривеь на перше січня 2000 року. Ріст активів був би значнішим, але справа в тому, що на початку 1999 року частина членів кредитівки забрала свої вклади. Це склало близько двох тисяч. Крім того, тоді ж ми мусили сплатити податок на прибуток і пеню за несвоєчасну сплату цього прибутку з фінансової допомоги, наданої МБФВ КМА, що також склало майже 2 тисячі гривень. Але, загалом, і такий приріст активів Ц понад 4000 гривень за рік Ц є цілком задовільний. Зростання активів протягом 1999 року показано на графіку № 2.
   
    Правління дотримувалося гнучкої політики у встановленні відсоткових ставок, що заохочувало членів спілки до кредитування. Основними відсотковими ставками, з якими працювала спілка з осені минулого року були:
    На 1 місяць Ц 3.5 %
    До 3-х місяців Ц 4 %
    До 6 місяців Ц 4.5 %
    Це Ц у разі помісячного повернення боргу. І Ц на 0.5 % більше Ц у разі повернення боргу й відсотків наприкінці строку. (Втім, останній спосіб кредитування був радше винятком, ніж правилом). Було розроблене й запроваджене т.зв. довгострокове кредитування на пільгових умовах, що також дало позитивний результат. Загалом протягом року видано 324 позики (рік тому Ц 184) на загальну суму 84236 (торік Ц 32748). як бачимо з графіка № 3 найбільший потяг до кредитів, із зрозумілих причин, припадає на вересень.
   
    Наприкінці року ми повністю вичерпали свій депозит, що є добрим фінансовим показником, який засвідчує більшу ефективність нашої роботи, а відтак Ц більшу віддачу від наявних коштів (див. графік № 4).
    Це позитивне явище спостергається і протягом перших місяців цього року.
   
    Слід зазначити, що ми активніше залучаємо до кредитноспілкового руху студентів. Дехто з них написав курсові роботі, повТязані з кредитною кооперацією, і краща робота, будемо сподіватися, буде відзначена.
    Правління звернулося до кредитних спілок діаспори з проханням надіслати літературу для формування майбутньої УБібліотеки кредитноспілкового рухуФ. Дещо ми вже одержали. Ми закупили також по десятку двох назв книжок єдиного в Україні науковця, знавця кредитноспілкового руху В.Гончаренка, і також передали ці книжки до наукової бібліотеки НаУКМА.
    Протягом року правління провело 34 засідання. В основному, вони були присвячені розгляду заяв на кредит. Дякуючи адміністрації НаУКМА, яка знайшла спонсорів, було проведено три лотереї. У жовтні відбулася цікава зустріч з Тарасом Підзамецьким Ц керівником найбільшої в Канаді української кредитової спілки.
    З передбачених торішнім бюджетом коштів на матеріально-технічне забезпечення витрачено лише частину, і ми пропонуємо зекономлені кошти обТєднати з майбутніми річними заощадженнями, щоб придбати для кредитівки пристойні меблі.
    Загалом, обсяги роботи в кредитівці зростають і впоратися з ними одному бухгалтеру та невеликому колу добровольців стає дедалі важче. Тому, крім оплачуваної посади бухгалтера треба вводити другу посаду Ц виконавчого директора.
    Найбільшою нашою проблемою є неповернення кредитів. На сьогодні ми маємо 12 неповернутих кредитів. Прізвища боржників:
    Ревута Едуард, Мирзаєва Лариса, Асєєва Наталія, Тимощук Надія, Тимощук Анастасія, - всі Троєщина. Кашуба Ігор Ц колишній студент, Руденко Тетяна Камалівна Ц колишній начальник відділу кадрів, Заїка Владислав Ц студент магістеріуму, Титов Олександр Ц студент факультету правничих наук, Лановський Денис Ц студент ФГСН, Кірічек (Цибуля) Леоніда Пилипівна Ц колишній начальник житлового відділу.
    Списки боржників розвішано на наших стендах. Усім розіслано листи- попередження. Хотілося, щоб і керівники названих осіб використали свій авторитет для впливу на цих боржників. Не допоможе Ц розішлемо листи вдруге, а потім почнемо звертатися до суду. Можливо, ця проблема була б не такою гострою, якби наша бухгалтерія і кредитний комітет працювали тісніше й зацікавленіше. У кожному разі, така кількість боржників змушує замислитися. Очевидно, потрібні зміни в організації роботи кредитного комітету, на який припадає і надалі все більше припадатиме головна робота не тільки по прийняттю рішень про видачу кредитів, але й по їх поверненню, що значно складніше. Декого після вилучення боргу слід просто виключити, а деяким особам доведеться давати кредити на суворіших умовах Ц під заставу, під два поручительства тощо. Особливо це стосується членів кредитівки, залучених на Троєщині, а також наших студентів, які часом ставляться до кредиту як до батьківських, дармових грошей. Після прийняття нового закону, який нині перебуває на другому читанні у Верховній Раді, нам треба буде розробляти новий статут, і в ньому слід врахувати весь наш попередній позитивний і негативний досвід.
    Без сумніву, наша кредитівка й надалі зростатиме й міцнішатиме, тому в цьому році більше уваги треба звернути на покращення правового супроводу взятих кредитів, на матеріальне й організаційне забезпечення кредитної спілки, на залучення до роботи нових, відданих справі, добровольців.

Голова правління В.Ф.Кобзар,
(13 березня 2000 року)

  головна сторінка
  питання-відповіді
  умови вступу
  статут
  статистика
      Статистика за 2008-й рiк
      Статистика за 2007-й рiк
      Статистика за 2006-й рiк
      Статистика за 2005-й рiк
      Статистика за 2004-й рік
      Статистика за 2003-й рік
      Статистика за 2002-й рік
      Статистика за 2001-й рік
      Статистика за 2000-й рік
      Статистика за 1999-й рік
      Статистика за 1998-й рік
  події у фотографіях
  графіки
|головна сторінка | події у фотографіях | питання-відповіді | умови вступу | статут |
| статистика
 |  на початок сторінки |