Credit Union 'POMICH'

   
2000-й рік наша кредитівка завершила з такими показниками.

Кількість спілчан

станом на перше січня 2001 року становила 456 осіб (торік на цю дату ми мали 277 осіб. Вибуло за рік 13 осіб, чистий приріст за рік: 179 ocіб. Студентів серед спілчан – 152 особи – 33 %.
Як і в попередні роки, найбільший приріст відбувається восени. Це пояснюється тим, що в університет приходять нові cпівробітники, нові студенти, які потребують кредитів. Крім того, як і торік, напередодні Всесвітного дня кредитних спілок, який відзначається кожного щотретього тижня у жовтні, коштом спонсорів було оплачено вступ до спілки 22 студентів-першокурсників.

Наші активи

протягом року зросли з 28850 до 65517 грн - у 2.27 раза. Левову частку цих надходжень склали п'ятирічні спонсорські внески тим спілчанам, які були присутні на минулих річних зборах кредитної спілки.
Істотним джерелом поповнення наших активів є також щомісячні членські внески.


З нового року правління збільшило їхній розмір з 2 до 3 гривень і сподівається, що громада з розумінням поставиться до цього кроку, оскільки наші потреби в кредитах зростають. Так, протягом минулого року було видано 35 позичок у розмірі тисяча гривень і більше, а для таких позичок треба мати належні активи. Загалом, протягом року видано 366 позичок на загальну суму 164448,95 грн. Торік – 324 на 84236 грн. Зростання кількості позичок незначне, але, водночас, сума позичок зросла в 1.9 раза.

Кредитна політика.

Правління виходить з того, що наша кредитівка об'єднує осіб з невисокими доходами, і тому відсоткові ставки мають бути доступними нашим спілчанам, з урахуванням, звісно, рівня інфляції і потреб на утримання кредитівки. Основними відсотковими ставками, з якими торік працювала спілка, були: позички на 1 місяць – 3.5 %; до 3-х місяців – 4.0 %; до 6 місяців – 4.5 %.
З першого листопада 2000 року встановлено нові відсоткові ставки: позички на місяць – 3.2% місячних, на три місяці – 3.5%, на шість місяців – 3.8%, на вісім місяців – 4.0%. Загалом, відсоткові ставки зменшено в середньому на 15%. Будемо сподіватися, що це не останнє скорочення відсоткових ставок у нашій кредитівці.
З весни минулого року був уведений т.зв.кредитний коефіцієнт. Тобто, на рахунку позичальника має лежати не менше однієї десятої суми позички. Такий захід дозволяє, по-перше, збільшувати наші активи; по-друге, частково, на одну десяту страхувати позичку. Після повернення кредиту позичальник має право забрати ці гроші, за мінусом суми щомісячних членських внесків, якщо він сплачує їх не через бухгалтерію НаУКМА, а самостійно. З першого квітня цього року, у разі надання позички без ствоідсоткового забезпечення (застави), встановлено такі кредитні коефіцієнти: кредит/вклад при кредитуванні до 2000 гривень як 10:1; кредит/вклад при кредитуванні від 2001 до 5000 гривень як 10:2; кредит/вклад про кредитуванні від 5001 і більше як 10:3.
Частина позичок надається у відповідності з положенням про довгостроковий кредит на рік. Умовою надання такого кредиту є не менше як річний стаж у кредитівці та бездоганна кредитна історія, тобто, - ніяких заборгованостей по попередніх кредитах і запізнень зі сплатою боргу та відсотків. З першого квітня ц.р. до положення про довгостроковий кредит (ДК) вносяться суттєві зміни. Тепер кредити надаватимуться на строк до двох років. ДК на один рік надається у розмірі від не менше 1000 грн до 10% позичкового фонду спілки. На два роки - у розмірі від не менше 2000 гривень до 10% позичкового фонду спілки. ДК на один рік надається: за ставкою 24 % річних, – якщо позичальник, згідно з умовою договору, сплачує борг рівними частками помісячно, а всю суму відсотків сплатив у день підписання договору про кредит; за ставкою 30 % річних, – якщо позичальник, згідно з умовою договору, сплачує борг і відсотки помісячно. ДК на два роки надається: за ставкою 28 % річних, – якщо позичальник, згідно з умовою договору, сплачує борг рівними частками помісячно, а всю суму відсотків сплатив у день підписання договору про кредит; за ставкою 36 % річних, – якщо позичальник, згідно з умовою договору, сплачує борг і відсотки помісячно; ДК на один рік надається особі, яка є членом кредитної спілки "Поміч" НаУКМА не менше одного року. ДК на два роки надається особі, яка є членом кредитної спілки "Поміч" НаУКМА не менше двох років. ДК надається тільки тим членам кредитної спілки, які, повторюю, мають бездоганну кредитну історію При поданні заяви на довгостроковий кредит позичальник зобов'язаний обгрунтувати свою платоспроможность. ДК надається у відповідності з кредитними коефіцієнтами, визначеним рішенням правління спілки (про що сказане вище).
Приємним результатом нашої діяльності є 6000 гривень, нарахованих на наші вклади за підсумками минулого року.
У травні минулого року ми стали членами НАКСУ. Членство у цій організації дало нам змогу направити на тижневі навчання довх штатних працівників спілки: головного бухгалтера В.М.Кохно, яка працює на цій посаді з середини вересня минулого року і виконавчого директора В.П.Ковальську, яка працює на цій посаді з 1 вересня 2000 року. Ми й надалі плануємо підтримувати з НАКСУ якомога тісніші плідні контакти.
Протягом року правлінням проведено 37 засідань. Переважна більшість з них присвячувалася розгляду заяв позичальників. Усі заяви наших спілчан розглядаються у строк від одного до кількох днів без зайвих формальностей.
Коштом кредитівки закуплено 20 примірників книжок кандидата економічних наук, дослідника кредитноспілкового руху Владислава Гончаренка, присвячених кредитній кооперації. У НАКСУ придбано ще дві подібні книжки. Всі вони передані до наукової бібліотеки НаУКМА з тим, щоб ними могли скористатися всі бажаючі. Бібліотека кредитної кооперації, яка формується спілкою й обліковується Науковою бібліотекою, нараховує близько 50 назв. Хотілося б, щоб цими виданнями активніше користувалися наші студенти-економісти, правники, соціологи, історики.
Видано (ксерокопія) "Довідник молодого спілчанина", який, сподіваємося, потрапив до рук кожного першокурсника. Решту ми вручали новим членам нашої кредитівки.
Спільно з НАКСУ проведено стратегічне планування, яке допомогло нам проаналізувати власну кількарічну діяьність і уважніше подивитися у далеку перспективу.

Боржники.

Нам вдалося в цілому виправити становище з боргами, яке склалося рік тому, коли ми мали аж 12 боржників. Майже всі гроші повернуті, і ситуація на сьогодні у цьому плані значно краща, оскільки питанню роботи з боржниками ми почали надавати більше уваги. Крім того, були внесені зміни в положення про кредитний комітет, які дозволили діяти регламентованіше й водночас чіткіше.
Правління працює у тісному контакті з адміністрацією НаУКМА, президент університету В.С.Брюховецький є головою ради кредитної спілки, і ця обставина полегшує наше буття. Однак є питання, які потребують подальших роздумів і вирішення. Потребує зміцнення робота кредитного комітету. На жаль, добровольців для виконання громадських обов'язків знайти складно. Хотілося б також, щоб і кредитний комітет свої перевірки нашої роботи проводив регулярніше, бодай раз на квартал.
Турбує нас і питання стратегічного розвитку кредитної спілки, питання нашого майбутнього. Через рік-два ми вичерпаємо резерви кількісного росту серед працівників університету, і тому повинні визначатися: залишатися корпоративною структурою, базованою на університетській спільноті, що, загалом, полегшує існування кредитівки, але водночас, щодалі, зменшує її фінансові можливості, чи, після прийняття Закону про кредитні спілки, що змусить нас переробляти статут, - розширити поле членства, що, у свою чергу, також має свої плюси й мінуси. Президенту НаУКМА подано пропозицію про залучення до кредитівки всіх студентів університету. Президент підтримує цю ідею, і тепер швидкість втілення цієї ідеї – за іншими працівниками університету. Залучення до кредитівки всіх студентів НаУКМА (точніше, тих, хто одержує стипендію), дозволить нам раз і назавжди визначитися з майбутнім, хоча й додасть правлінню та виконавчій дирекції чимало нових клопотів. Запрошуємо до дискусії на цю тему – і на зборах, і поза зборами, оскільки час поки що дозволяє.
На річних загальних зборах у 1999 році правління прогнозувало 20% приріст членства й активів нашої кредитівки. Тоді це декому здавалося прожектерством. Але, як не дивно, цей прогноз справджується, що свідчить про правильно обраний шлях розвитку. Водночас, динамічний розвиток нашої кредитівки вселяє надії у майбутні більші успіхи на фінансовій ниві.
Минулий рік певною мірою був для нас ювілейним: виповнилося п'ять років від дня заснування кредитної спілки "Поміч" НаУКМА. Тому до нинішнього звіту долучено графіки, які показують наш розвиток протягом останніх п'яти років.

В.Ф.Кобзар,
голова правління
кредитної спілки "Поміч" НаУКМА

11 березня 2001 р.

  головна сторінка
  питання-відповіді
  умови вступу
  статут
  статистика
      Статистика за 2008-й рiк
      Статистика за 2007-й рiк
      Статистика за 2006-й рiк
      Статистика за 2005-й рiк
      Статистика за 2004-й рік
      Статистика за 2003-й рік
      Статистика за 2002-й рік
      Статистика за 2001-й рік
      Статистика за 2000-й рік
      Статистика за 1999-й рік
      Статистика за 1998-й рік
  події у фотографіях
  графіки
|головна сторінка | події у фотографіях | питання-відповіді | умови вступу | статут |
| статистика
 |  на початок сторінки |